info@bilcek.com

0 212 418 1 000

0552 248 88 18

İletişim

Tüm Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Alın

PENİL DOPPLER ULTRASONOGRAFİ

PENİL DOPPLER ULTRASONOGRAFİ nedir ?

Penisi besleyen atardamarların (kavernosal arter ) görüntülenerek, akımın hızını, debisini ve hacmini ölçer. Penise giden kanın vücuda geri dönmesini sağlayan toplardamarların (ven) yeterliliğini ölçer.

Hangi durumlarda uygulanır ?

Erektil disfonksiyon ( sertleşme kusuru ), impotans (iktidarsızlık ) gibi hastalıkların damar hastalıklarından kaynaklanıp kaynaklanmadığının belirlenmesi gereken durumlarda kullanılır.

Penil protez öncesi damarsal yetmezliğin kesin olarak raporlanması amacıyla sıklıkla uygulanmaktadır.

İşlem nasıl uygulanır ?

Penis dezenfekte edildikten sonra penis dokusu (korpus kavernosum) içerisine tek noktadan, ince uçlu dental iğne ile doku kanlanmasını arttırıcı ( papaverin ) ilaç uygulanır

İşlem ağrılı mıdır ?

İşlem esnasında yapılan iğne kan almak için kullanılan iğneden daha ince olduğu için ağrı hissedilmez. İlacın dokuya verilmesi esnasında doku dışına kaçması durumunda yanma ve ağrı hissi olabilir ancak tecrübeli kişiler tarafından yapıldığında çok nadir görülen bir komplikasyondur.

Penil Doppler sonrası sertleşme ne kadar sürer ?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 30-45 dakika içinde sonlanması beklenmektedir. İşlem sonrasında sertleşme bitmeden cinsel uyarı, mastürbasyon sürenin artmasına neden olacağı için ağrı oluşturabilir.

Penil Doppler’in kalıcı zararı var mıdır?

Penil dopplerde verilen ilaç işlem sonrası vücuttan atıldığı için kişiye zarar vermeyen, cinsel yaşamını etkilemeyen güvenli bir tanı yöntemidir.